Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Marmoleum Praha výprodej

marmoleummarmoleum Prahamarmoleum výprodejpřírodní linoleum marmoleummarmoleum 1marmoleum Praha 1marmoleum Praha výprodejpodlahová krytina marmoleummarmoleum Praha 2marmoleum Praha 3marmoleum Praha 4

Podlahové krytiny jsou jednou nedílnou součástí a nejdéle užívanými plochami nejen v každé domácnosti, ale i v komerčních prostorách. My v Podlahy Praha s.r.o. si uvědomujeme, že ekologické uvažování při výběru podlah nelze do nekonečna odkládat. I my víme, že je nutno začít uvažovat ekologicky a vybírat biologicky odbouratelné materiály. Z tohoto důvodu je jednou z námi preferovaných podlahových krytin, kromě klasických dřevěných podlah, i přírodní linoleum Marmoleum. Naše nabídka přírodního linolea je rozsáhlá a snažíme se ji propagovat jako ekologickou podlahovinu. Na webu Výprodej podlah se s podlahami Marmoleum setkáte buď v provedení základní kolekce Home, nebo s řezy, které byly chybně objednány zákazníkem.

Marmoleum a ostatní přírodní linolea jsou ekologicky odbouratelná

Snem každého, kdo smýšlí ekologicky, je, aby se mohl v běžném životě, v co nejvyšší míře, obklopit materiály, které nezatěžují přírodu. Podlaha přírodní linoleum Marmoleum od výrobce Forbo je jednou z mála podlahových krytin, které jsou 100% přírodním výrobkem, který nezatěžuje životní prostředí a je biologicky odbouratelným. Jedná se o povlakovou krytinu, vyrobenou ze vstupních surovin, které jsou prakticky nevyčerpatelné.

Častým omylem klientů, kteří se na společnost Podlahy Praha, s.r.o. obrátí s požadavkem na dodání a montáž linolea, je skutečnost, že mají zájem o PVC podlahy. Rozdíl mezi podlahovou krytinou přírodní linoleum Marmoleum a PVC je v jejich odlišném výrobním procesu a ve složení. Přírodní linoleum je čistě přírodní materiál, naproti tomu PVC je chemická sloučenina polyvinylchlorid. Dalším, pro uživatele na první pohled nejmarkantnějším, je rozdíl v možném dekorování těchto rozdílných podlahovin. Marmoleum je vždy dekorováno barevným mramorováním a jeho variantami, zatímco PVC může mít jakýkoliv motiv (dřevo, kámen, atd.).

 

Přírodní linoleum Marmoleum - vstupní suroviny pro výrobu :

-       lněný olej

-       dřevitá moučka

-       pryskyřice

-       přírodní pigmenty

-       vápenec

-       juta

 Všechny uvedené základní materiály jsou obnovitelné i ekologicky odbouratelné.

Marmoleum - lněný olej

Lněný olej, je základem při výrobě přírodního linolea Marmoleum. Této krytině také propůjčuje název.  Lněný olej se získává extrakcí ze zrn lnu. Použití lněného oleje je doložené historicky a má široké spektrum užití. Vařením počínaje až po použití pří léčení respiračních onemocnění. Léčivé vlastnosti lněného oleje přinášely rychlou úlevu při dušnosti a nachlazení.

Marmoleum - dřevitá moučka

Dřevitou moučku při výrobě podlahy Marmoleum výrobci používají pro schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky zajišťuje přírodnímu linoleu Marmoleum možnost zvolit široké barevné spektrum při jejich výrobě. Zároveň technologicky určuje dlouhotrvající barevnou stálost. Použité dřevo pochází z regulovaných evropských lesů, kde je každý poražený strom nahrazen novou výsadbou.

Marmoleum - pryskyřice

Používá se pryskyřice z borovic, kterou výrobce získává metodou, neškodící jejich růstu. Tato pryskyřice má funkci pojiva přírodního linolea Marmoleum. Spolu se lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu jeho flexibilitu a odolnost.

Marmoleum - přírodní pigmenty

Tyto pigmenty jsou přírodního původu a navíc ekologicky šetrné. Propůjčují přírodnímu linoleu Marmoleum živé, výrazné, a nápadité barvy. Tyto pigmenty nejsou škodlivé životnímu prostředí, protože neobsahují látky kadmium ani olovo.

Marmoleum - vápenec

Jemně mletý vápenec se těží prakticky v celém světě a zajišťuje při výrobě přírodního linolea Marmoleum jeho jemnou strukturu a odolnost.

Marmoleum - juta

Podkladní vrstvu, kterou můžete vidět z rubové strany přírodního linolea Marmoleum tvoří juta. Jde o přírodní tkaninu, která je upředená z vláken rostliny Juta, pěstované v Indii a v Bangladéši. Její přírodní původ zajišťuje obnovitelnou produkci těchto rostlin.

Proces výroby podlahoviny přírodní linoleum Marmoleum

Lněný olej, získaný ze semen lnu, se rozpustí s pryskyřicí z borovice. Do směsi je přidána dřevitá moučka, získaná z evropského dřeva. Tato moučka má funkci plniva a zlepšuje stabilitu použitých ekologicky šetrných barevných pigmentů. Pro docílení jemné struktury hmoty je přidáván jemně mletý vápenec. Podkladovou vrstvu podlahové krytiny přírodní linoleum Marmoleum tvoří juta.

Přírodní původ surovin, ze kterých je Marmoleum vyrobeno, určuje tuto podlahovinu k použití uživatelům s alergickými reakcemi na chemické produkty. Dále je vhodné pro prostory ve zdravotnictví. Marmoleum je řešením podlahy pro alergiky a astmatiky, předškolní a školní zařízení, specializovaná oddělení zdravotnických zařízení, stravovací a potravinářské prostory, pro domovy seniorů a podobně.

Výhody přírodního linolea Marmoleum

-          Přírodní podlahová krytina

-          Vhodná pro astmatiky a alergiky

-          Vyrobená z ekologicky odbouratelných a obnovitelných surovin

-          Možnost výběru z široké škály barev

-          Není studené na dotyk

-          Vhodné na teplovodní podlahové topení

-          Podlahovina vhodná do všech typů prostor

Přírodní linoleum Marmoleum je vyráběno v provedení dekoru mramorováním a jeho variantami

Podlahová krytina přírodní linoleum Marmoleum je dodávána jako povlaková podlahovina v rolích o šíři 2m, nebo jako plovoucí podlaha pro bytové použití s rozměry lamel 300x300mm nebo 900x300mm. Plovoucí podlahy od výrobce Forbo mají obchodní název Marmoleum Click. Pro oba dodávané typy podlahy je vždy potřeba před pokládkou kvalitně upravený podklad. Tento musí být suchý, rovný, pevný, hladký, soudržný, celistvý nejlépe přestěrkovaný a zbroušený.

Marmoleum je materiál se specifickými vlastnostmi. Pro jeho pokládku vždy doporučujeme oslovit odborníky, kteří absolvovali školení u výrobce této podlahoviny. Podlahy Praha, s.r.o. takové profesionály zaměstnávají. Náš prodejní tým Vám umí poradit s výběrem přírodního linolea a naši technici na místě pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tento typ podlahové krytiny vhodný. Pokud ano, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

Marmoleum Forbo - záruka až 30 let

Přírodní linoleum Marmoleum od společnosti Podlahy Praha Vám nabízíme v našem výprodeji za lukrativní ceny. Kompletní nabídku Marmolea naleznete na našem hlavním webu na stránce Marmoleum vzorník. Veškeré informace i této stoprocentně přírodní podlahové krytině naleznete na stránce Marmoleum vzorník ceník fotogalerie

Marmoleum Praha - také by vás moho zajímat

Marmoluemu Forbo
Marmoleum click
Marmoleum ceník
Marmoleum Praha

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: