Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Dřevěné terasy

Dřevené terasy od společnosti Podlahy Praha s.r.o. 

Volný čas trávíme rádi venku, je to pro nás normální prostředek relaxace. Máme rádi slunce, vánek a vůni okolí. V uzavřených místnostech v práci nebo doma trávíme více než osmdesát procent denního času. Není zvláštností, že se snažíme při každé možné příležitosti uzavřené prostory kanceláří, bytů a jiných interiérů opustit. Nejpřirozenějším propojením, a šancí dostat se ven z místností, propojením exteriéru s interiérem jsou dřevěné terasy.

Terasy jsou venkovními pochozími plochami staveb. Jsou obvykle větší než balkony a bývají stavěny nad úrovní terénu. Zvláštností nejsou ani střešní dřevěné terasy. Tyto pochozí plochy jsou v podstatě zpevněnými venkovními podlahami. Dřevěné terasy, nebo jejich další verze dřevoplastové, kamenné či dlážděné a betonové, jsou plně funkčními exteriérovými podlahami.

Dřevěné terasy, ať jsou řešeny z jehličnatého dřeva nebo ze dřeviny exotických stromů, umíme položit téměř na každé vodorovné ploše.

Dřevěné terasy vedle domu nebo na jeho střeše se objevují od první poloviny 20. století

Termínem dřevěné terasy obvykle rozumíme pochozí plochu s palubou z dřevěného deckingu v sousedství domu, například na zahradě. Někdy si ji představujeme jako mírně zvýšenou plochu nad úrovní okolního terénu. Pokud je hezky, používáme soukromé dřevěné terasy pro grilování s přáteli, opalování a relaxaci. Společnost Podlahy Praha s.r.o. pomáhá svým klientům, aby si takové místo pro relaxaci a užívání volného času mohli vybudovat.

Drevené terasy u domu a bytu nemůžete stěhovat podle větru, slunečního svitu, deště nebo jiných klimatických podmínek. Nejen z tohoto důvodu v prvopočátku velmi pečlivě zvažte, jestli bude Vaše terasa zakrytá, částečně zastřešená nebo úplně bez střechy. Musíte také naplánovat, kde bude umístěna, na jakou část domu bude navazovat a odkud bude z budovy přístupná. Řešte i to, jestli Vám nebudou vadit pohledy kolemjdoucích z ulice nebo od sousedů a podobně.

Dřevěné terasy můžete vybudovat u novostavby i u staršího domu

Řešení dřevěné terasy, jako nedílné součásti novostavby, je optimálním pojetím, protože je řešena komplexním projektem pro obě stavby. Dodatečná stavba terasy u starší zástavby může přinášet nečekané komplikace. Obecně můžeme definovat, že by plánovaná terasa u domu měla mít velikost, aby se na ni vešly minimálně židle a stolek. Tento rozměr plochy můžeme definovat jako dva krát dva metry. Při menším řešení plochy ztrácí dřevěné terasy u domu užitný smysl.

Cenově nejpřijatelnější jsou terasy, řešené svépomocí na rovném terénu pokládkou plochých kamenů nebo dlaždic do vrstvy písku a kamenné drti na zhutněný podsyp. Nevýhodou této terasy jsou její nerovnosti a vnášení hrubých nečistot do interiéru budovy. Společnost Podlahy Praha s.r.o. je, na přání zákazníků, specializovaná na nabídku, prodej a pokládku dřevěné terasy z masivních dřevěných prken různých dřevin.

Výběr materiálů na dřevěné terasy

Pokud uvažujete o použití exotických dřevin na pochozí plochu dřevěné terasy, dokážeme Vám tyto materiály prezentovat na vzorcích konkrétních dřevin i ve fotogalerii našich realizací. Montáž takových teras se provádí šroubováním prken pochozího deckingu vruty na nosný rošt. Pod rošt doporučujeme řešit zpevněnou kompaktní plochu s dostatečným sklonem, nebo zhutněný násep, zakrytý geotextilií proti prorůstání nežádoucí vegetace a betonové dlaždice, které slouží jako opěrné body pod roštem. Montáž prken musí přiznat dilatační spáru minimálně 7 milimetrů.

Výběr materiálů na dřevěné terasy Vám usnadníme tím, že Vám u nás dostupné dřeviny ochotně představíme na konkrétních vzorcích.

Komplikovanějším místem je, při stavbě dřevěné terasy u domu, její styk s obvodovou zdí. Ať už terasu instalujete naráz s novostavbou, nebo dodatečně, musíte dbát na to, aby mezi oběma stavbami byla dodržena dostatečná dilatace. Vedení elektrického proudu pro osvětlení terasy, nebo pro in­stalaci jiného spotřebiče, řešte s předstihem. To samé berte v potaz v otázce přívodu a odtoku vody.

Dokážeme vyřešit dřevěné terasy i na plochách lodžií a balkonů u bytů.

Malé, neútulné a nepraktické balkony umíme dodáním a instalací dřevěné terasy změnit k nepoznání. Námi vyřešená pochozí plocha balkónu a dalších doplňků navodí požadovaný pocit intimity a útulnosti. Balkon poté může začít sloužit k příjemnému posezení na vzduchu. Ačkoliv jsou tyto plochy necelý metr široké, pro obyvatele města jsou příjemnou změnou za uzavřené místnosti.

Před renovací balkonu a instalací dřevěné terasy musíte nechat prověřit, jaký je jeho skutečný technický stav. Nejčastější závadou bývá za­tékání do konstrukce balkonu a narušení jeho nosníků. Problémem je také stáří a stav pochozích dlažeb a trhliny v jejich spárách. Po odstranění těchto závad, můžeme balkon zaměřit, navrhnout a vytvořit příjemný prostor. Ten pak majiteli bytu částečně vynahradí absenci dřevěné terasy u domu. 

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: