Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Renovace terasy

 Všechny typy podlahovin v exteriérech potřebují, bez rozdílu, pravidelnou kontrolu povrchu i podkladu, drobné opravy, čištění a pravidelnou údržbu. Takto jednoduše může být popsaná renovace podlahy. Každý druh materiálu, použitý jako venkovní terasová podlahová krytina, potřebuje svůj speciální čisticí systém na údržbu a speciální čisticí prostředky. Samozřejmě, že můžete používat universální prostředky z reklam, nebo nevhodný postup renovace terasy, ale tímto způsobem zkrátíte její životnost a můžete ji i nenávratně poškodit. Renovace terasy s použitím vhodných přípravků a systému údržby je základem k její dlouhé životnosti.

Odborníci ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. mají dlouholeté zkušenosti a umí zákazníkům poradit a nabídnout velkou škálu podlahových krytin pro venkovní prostory i pro interiéry a doporučit vhodné přípravky na jejich údržbu. Je nám známo, že všechny terasy jsou vlastně podlahy a o každou podlahu je důležité se zodpovědně starat. Nejčastěji používané materiály při realizaci venkovních teras jsou dlažba, kámen, beton a dřevo. Tyto materiály jsou velice odlišné, ale spojuje je jedno, potřeba správné údržby a pravidelné renovace terasy.

Životnost teras prodloužíte správným výběrem postupů a přípravků pro renovace terasy. 

Čištění a údržbu venkovních pevných ploch a renovace terasy bychom měli provádět nejméně dvakrát do roka, před zahájením sezony na jaře a po ukončení na podzim. V průběhu sezony užívání teras se pevné pochozí plochy znečistí různými anorganickými i organickými nečistotami, a ty musíme odstranit. Renovace terasy můžeme provádět ručně při použití vhodného kartáče, strojově nebo tlakovým čištěním čistou vodou a vhodným čisticím prostředkem. Po mechanickém vyčištění následuje postup renovace terasy s použitím speciálního údržbového prostředku.

Jakékoliv venkovní plochy jsou originální svým provedením a také volbou materiálů, ze kterých byly postaveny. U přírodních materiálů dřeva a kamene je ideální profesionální instalace, která zajistí dokonalý vzhled. Teprve tehdy vynikne jejich jedinečná kresba a struktura. Pochozí plochy tvořené zámkovou a keramickou dlažbou nebo betonem jsou kompaktní a odolné.

Renovace terasy rozlišujeme podle materiálů na:

  • Renovace terasy dřevěné
  • Renovace terasy kompozitové (dřevoplastové)
  • Renovace terasy z dlažby, betonu a plochy přírodního kamene

Renovace terasy dřevěné

Dřevěné venkovní terasy jsou z použitých materiálů nejvíce náchylné k rozkladným procesům díky povětrnostním vlivům a škůdcům. Obzvláště tady platí, důkladná údržba a péče, aby nebyla zkrácena jejich životnost. Na venkovní plochy ze dřeva je potřeba vhodně zvolit prostředky na renovace terasy a její čištění, které zpomalí oxidaci barvy dřeva, jejího šednutí a prodlouží životnost těchto pochozích ploch. Je ve Vašem zájmu pravidelně opakovat proces renovace teras.

Vhodné čisticí a údržbové prostředky pro renovace terasy z exotických dřevin dodávají výrobci BONA, WOCA, OSMO nebo Saicos. Tyto prostředky jsou směrovány zejména pro exotiku Teak, Massaranduba, Bukit, Merbau, IPE, Badi, Angelim Pedra, Bangkirai a podobné. Jmenovaní výrobci jsou specialisté na výrobu prostředků pro povrchovou úpravu a čištění všech druhů podlah. Zvolené přípravky na dřevěné terasy je vhodné doplnit speciálním exteriérovým olejem v přírodním provedení, nebo s pigmentem barvy řešené dřeviny.

Používáním exteriérových olejů s pigmentem dřevinu venkovní terasy nejen ochrání, ale také jí navrátí původní barvu a zpomalí proces šednutí.

Evropské jehličnaté a listnaté dřeviny použité na venkovních terasách potřebují pro renovace terasy exteriérový olej s UV ochranou v bezbarvém provedení. Prodlouží tím jejich životnost a plnou funkčnost.

Renovace terasy kompozitové (dřevoplastové)

Terasy kompozitové, označované též jako dřevoplastové, nebo WPC, radíme ošetřovat řadou čističů, které jsou speciálně vyvinuté pro pochozí plochy z těchto materiálů. Na náš trh tyto přípravky, vhodné na renovace teras kompozitových, dodávají výrobci OSMO a WOCA. Pro naše zákazníky máme speciální nabídku od společnosti Bona, patentované strojové čištění Bona Deep Clean systém, který čistí plochy dřevoplastových teras do hloubky.

Hloubkové čištění doporučujeme nejen u dřevoplastových venkovních teras, lze jej použít i na dřevěné, kamenné a betonové plochy, který byly ošetřeny ochrannými nátěry. Vhodné řešení důkladné údržby na začátku a na konci sezony používání venkovních teras je renovace terasy hloubkovým čištěním, které svým klientům vřele doporučujeme.

Renovace terasy z dlažby, betonu a plochy z přírodního kamene

Plochy venkovních teras, kde byly použity ploché kameny nebo zámková dlažba, svou pravidelnou údržbu vyžadují též. Než přistoupíte k výběru vhodných prostředků pro renovace terasy z těchto materiálů, musíte přesně definovat, jaký problém potřebujete vyřešit. Na znečištěné plochy vlivem klimatických a povětrnostních podmínek běžná údržba bohužel nestačí a může nastat situace, kdy musíte přistoupit k řešení důkladnější renovace terasy.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. má v nabídce celou řadu prostředků, které odstraní skvrny od oleje, nebo působí jako prevence proti nežádoucím parazitům. Tyto prostředky jsou absorbenty, které dokážou vyčistit většinu olejových a tukových skvrn do hloubky a nemusíte přistupovat ke kartáčování ploch. Venkovní terasa kamenná a betonová může být čas od času napadena lišejníky, mechy, řasami, houbami nebo jinou vegetací v těchto případech doporučujeme pro renovace terasy použít fungicidní a herbicidní prostředky od výrobců OSMO nebo WOCA.


Zaměstnanci společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám rádi pomohou při výběru vhodných čisticích a údržbových prostředků pro renovace terasy v exteriérech.

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: