Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Podlahové lišty

podlahové lištypodlahové lišty 1podlahové lišty 2podlahové lišty 3podlahové lišty 4podlahové lišty 5podlahové lišty 6podlahové lišty 7podlahové lišty 8podlahové lišty 9podlahové lišty 10

Podlahy Praha je společností, která dodává a montuje podlahové krytiny a jejich příslušenství podle požadavků svých zákazníků. Tito uživatelé řeší nejen realizace nových krytin, ale také poptávají renovace podlah stávajících. Důležitým a na první pohled viditelným doplňkem každé podlahy jsou podlahové lišty obvodové, přechodové a schodové hrany. V našem podlahovém studiu umíme zákazníkům prezentovat širokou škálu doplňků, a podlahové lišty všech možných provedení jsou mezi nimi.

Uváženým výběrem podlahové lišty vyřešíte estetický i plně funkční doplněk podlahy 

Schodové hrany, podlahové lišty soklové a přechodové profily jsou důležitou součástí profesionálně položené podlahy. Každá podlahová krytina, ať už se jedná o podlahu drahou nebo levnou z našeho e-shopu výprodej podlah, bez dobře zvolených a instalovaných soklových podlahových a přechodových lišt není úplná. Tyto podlahové lišty jsou nejen estetickým doplňkem, mají také na každé podlaze přesně určené funkce.

Trendem při výběru podlahové lišty je barevně i tvarově jednodušší provedení těchto doplňků. Nejčastějším požadavkem na dodání a montáž podlahové lišty je provedení v jednobarevném provedení v barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu a kamene. Standardní dekory dřeva jsou však také stále žádané.

Podlahové lišty a profily, které vybíráme pro pokládku, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty soklové a podlahové lišty a profily přechodové. 

Podlahové lišty soklové

Podlahové lišty a profily soklové někdy také nazýváme obvodovými lištami. Tyto doplňky řeší zakončení podlah u stěn, zakrývají obvodové spáry dilatací podlah, překrývají vedení elektrického a podobných rozvodů. Zároveň jsou řešením pro praktickou ochranu zdí při údržbě podlahových krytin. Podlahové lišty obvodové řešíme podle materiálu, který je použit při jejich výrobě na:

·         Podlahové lišty z MDF

·         Podlahové lišty dýhované

·         Podlahové lišty z masivního dřeva

·         Podlahové lišty plastové

·         Podlahové lišty kovové

Podlahové lišty z MDF

Tyto profily můžeme označit jako podlahové lišty soklové, které používáme nejčastěji při montáži podlah. Jejich rozšíření můžeme přisoudit nízké ceně, široké škále dekorů a provedení profilů. Jedná se o podlahové lišty obvodové, které se vyrábějí z papíru, lisovaného pod tlakem. Výrobci laminátových plovoucích podlah kromě samotných krytin zajišťují i výrobu MDF lišt k dekorům svých podlah. Zákazník si může vybrat, jestli se mu líbí podlahové lišty k dekoru podlahy, dveří, vestavěného nábytku nebo jiných doplňků jeho bytu.

Podlahové lišty dýhované

Základním materiálem pro výrobu těchto podlahových lišt je smrkové jádro. Jeho povrch je dekorován dýhou z ušlechtilého dřeva. Tyto lišty jsou vhodnými doplňky k dýhovaným plovoucím podlahám a podlahám dřevěným vrstveným i masivním. Pohledová dýha může být vyrobena z jakékoliv dřeviny evropských stromů, jako dub, buk, jasan, olše, až po podlahové lišty z exotických dřevin. Povrch takové dýhované podlahové lišty je lak nebo olej a jejich barevné verze. Více také na stránce podlahové lišty k plovoucí podlaze.

Podlahové lišty z masivního dřeva

Tyto podlahové lišty jsou určeny pro ukončení masivních dřevěných a dýhovaných podlah. Cena podlahové lišty z masivního dřeva je vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z kmene stromu. Tyto dřevěné lišty mají povrchovou úpravu olej nebo lak. K parketovým podlahám řešíme ploché nebo profilované podlahové lišty, montované hřebíčky do podlahy. K prkenným podlahám jsou vhodnější masivní dřevěné podlahové lišty s vyšším profilem.

Podlahové lišty plastové

PVC podlahy zpravidla doplňujeme standardními profily v provedení plastových L pásů. Jde se o vůbec nejlevnější podlahové lišty. Dalším provedením plastové podlahové lišty profily, které mají profily jako dýhované nebo MDF podlahové lišty. Většinu z těchto soklových lišt můžete použít zároveň jako podlahové lišty na kabely. K přírodnímu linoleu, PVC, kobercům a ostatním povlakovým podlahovinám můžeme řešit obvodové profily z plastu, do kterých vlepíme pruh z uvedené krytiny, stejné jako na podlaze.

Podlahové lišty kovové

Tento typ obvodových profilů je uvedených lišt nejméně používaný, a to zejména pro svou vysokou pořizovací cenu. Hliník nebo nerezová ocel jsou kovy, které převažují při jejich výrobě. Povrchovou úpravou podlahové lišty kovové je elox, leštění, kartáčování nebo broušení. Výška a profily těchto lišt jsou dány výrobním programem každého jednotlivého výrobce. Montáž kovové podlahové lišty řešíme lepením na zeď nebo je instalujeme jako systémové celky.

Podlahové lišty a profily přechodové

Podlahové lišty a profily přechodové jsou navrženy tak, aby schovaly přechody mezi jednotlivými podlahami. Dále fungují jako zakončení podlah, nebo řeší schodové hrany. Podle funkce je označujeme jako přechodové, náběhové, vyrovnávací a ukončovací profily a schodové hrany. Pro výrobu této podlahové lišty přechodové výrobci nejčastěji používají kov, plast, dřevo i MDF. Pro klienty je množství dekorů a široká nabídka tvarů a velikostí zárukou, že si obvykle vyberou takové podlahové lišty, které se jim líbit.

Nejpoužívanějším materiálem na výrobu podlahové lišty přechodové je hliník. Tento materiál je lehký, pevný a odolný. Tyto profily jsou dekorovány PE foliemi, dřevěnými dýhami, nebo je jejich povrch eloxovaný. Hliníkové přechodové podlahové lišty jsou u podlahářů oblíbené pro své univerzální použití a zajímavou cenovou hladinu. V nabídce jsou v různých šířkách a provedeních.

Přechodová lišta ve dveřním průchodu musí být při zavřených dveřích schovaná pod jejich křídlem

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dodává svým klientům kompletní řešení jejich poptávky podlahové krytiny. Snažíme se, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice Vás uvítají profesionálové, kteří Vám ochotně odborně poradí. Nabízené podlahové lišty a většinu podlahových krytin si můžete v našem studiu prohlédnout na vzorcích.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

 

Podlahové lišty, které ve výprodeji podlah nabízíme jsou kvalitní a za velmi atraktivní cenu. Výprodej podlah od společnosti Podlahy Praha.

Také by vás mohli zajímat naše podlahové lišty Fatraclick.

Máte zájem o renovace parket? Jestli ano naštivte náš web Renovace podlah.

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: