Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Čištění podlah

Když se řekne čištění podlah, každý z nás si představí něco úplně jiného. Základem však vždy zůstane pravidelná údržba a úklid různých druhů podlahových krytin v doma, v práci i venku. Čistící přípravky na údržbu a čištění jsou různé pro každý použitý druh podlahové krytiny. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. zákazníkům rádi s výběrem vhodných prostředků pro čištění podlah pomůžeme.  

Volbou nevhodných přípravků nebo i postupů čištění podlah můžeme výrazně zkrátit jejich životnost nebo je trvale poškodit.

Podle způsobu užívání podlahových ploch rozdělujeme čištění podlah v budovách následně:

  • -       Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
  • -       Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů
  • -       Čištění podlah - Úklid podlah v bytech

Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Vlastníci komerčních budov zajišťují čištění podlah obvykle smluvně se specializovanými úklidovými firmami nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Dlažby, kamenné dlaždice a podlahy z PVC nebo vinylu, tyto druhy tvrdých podlahových krytin, najdeme ve firmách a na úřadech nejčastěji. Na velké komerční a administrativní plochy se nejlépe uplatní strojové čištění podlah. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže pro úklid těchto ploch nabídnout Bona Deep Clean systém.

Ve veřejných budovách není výjimkou, že se setkáváme, kromě tvrdých podlahovin, také s vysoce zátěžovými laminátovými plovoucími podlahami, s dřevěnými podlahami a s koberci. Strojní čištění podlah, ale také jejich klasická manuální údržba, se na těchto pochozích plochách osvědčila nejlépe. Použitím univerzálních prostředků pro čištění podlah, které většina specializovaných úklidových firem volí z ekonomického hlediska, není vždy nejlepší pro konkrétní povrch podlahové krytiny.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. umí provozovatelům komerčních prostor, firmám i vlastníkům a správcům veřejných budov, vypracovat nabídku na profesionální čištění podlah. Rádi pro Vás zpracujeme komplexní individuální přehled vhodných čisticích prostředků na strojové i ruční čištění podlah pro komerční podlahy skladových i obchodních prostor. Nabídku vyřešíme také pro údržbu podlah ve veřejných budovách a firmách.

Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

Správci bytových domů a SVJ obvykle řeší čištění podlah společných prostor smlouvou s úklidovou firmou nebo vlastními silami. V těchto prostorách jsou obvyklými podlahami slinuté dlažby, PVC nebo lité podlahy. Na každou z těchto podlahovin používáme jiný prostředek pro čištění podlah. I pro tyto prostory dokážeme my, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., navrhnout vhodný údržbový program. Na přání klienta dokážeme čištění podlah také zrealizovat.

Čištění podlahy - Úklid podlah v bytech

Vlastníci a uživatelé bytů si úklid bytů obvykle řeší vlastními silami. Čističe, které pro úklid užívají, bývají takové, na které je upozorní přátelé, nebo ty, se kterými mají vlastní zkušenost, v neposlední řadě se jedná o medializované přípravky. Je však potřeba, aby si uživatelé uvědomili, že ne každý čisticí prostředek je vhodný pro čištění podlah každého typu. Víme, že právě v bytech najdeme tu nejširší škálu podlahovin.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám dokáže pomoci i s tak specifickou záležitostí, jakou je čištění podlah dřevěných lakovaných a olejovaných.

Podlahy ze dřeva v lakovaném nebo olejovém provedení, a lakované korkové podlahy, laminátové plovoucí podlahy, koberce, PVC a dlažby jsou dalšími klasickými podlahovými krytinami. V posledních letech řešíme pro klienty údržbu novějších vinylových podlah nebo podlah z přírodního linolea. I pro údržbu těchto krytin má společnost Podlahy Praha s.r.o. řešení a může svým zákazníkům nabídnout vhodné přípravky pro čištění podlah v bytech.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o. s Vámi vyřeší výběr vhodných prostředků na čištění podlah.

Tak zvané tvrdé podlahoviny, kterými jsou PVC, laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy a dlažby ošetřujeme přípravky, které jsou na tyto povrchy určené. Společnost BONA takové prostředky na čištění podlah vyrábí, a její patentovaný systém Bona spray mop pro běžnou údržbu podlah je zajímavou formou procesu úklidu. Dr. Schütz, WOCA a FORBO jsou dalšími výrobci osvědčených přípravků na údržbu a úklid podlah.

Vhodnou verzi čištění podlah podlah dřevěných a korkových lakovaných je také BONA Spray mop. Pro čištění lakovaných povrchů dřeva a korku doporučujeme použití čisticího prostředku od stejného výrobce. Společnosti WOCA, OSMO a Dr. Schütz vyrábějí také vhodné prostředky, které jsou šetrné k lakovaným i olejovaným podlahám. Pokud máte doma olejované dřevěné podlahy, je vhodné použít čisticí prostředky od těchto výrobců.

Společnost FORBO, výrobce přírodního linolea Marmoleum, prodává čisticí prostředek Monel na čištění podlah Marmoleum. Tento čistič Vám dokážeme nabídnout i my ve společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Koberce udržujeme zejména suchou cestou vysáváním. Dokážeme Vám nabídnout prostředky na čištění skvrn na textilních podlahovinách.

Při výběru prostředků na čištění podlah v exteriérech (na terase, balkóně a lodžii) vždy musíme zvážit, za jakého materiálu je pochozí plocha vybudována. Přírodní materiály udržujeme přípravky, které nejsou agresivní a nenaruší jejich povrchovou strukturu. OSMO,WOCA a BONA jsou společnosti, které vyrábí takové vhodné čističe.

Výběr vhodného prostředku na čištění podlah v exteriérech vždy vybírejte s ohledem na materiál, ze kterého je terasa zbudována. Doporučujeme Vám konzultaci s odborníky.

  Údržba podlah je detailně prezentována na webu Renovace podlah

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: