Výprodej Podlah
PLOVOUCÍ LAMINÁTOVÉ A DŘEVĚNÉ PODLAHY,
PARKETY - VÝPRODEJ PODLAH

Údržba plovoucí podlahy

Údržba plovoucí podlahy je nezbytnou nutností.

Dnes se s plovoucími podlahami setkáváme na každém kroku, ať se jedná o bytové nebo komerční prostory. Plovoucí podlahy se stávají čím dál oblíbenější. Není od věci připomenout, že tyto podlahy si svou oblibu získaly i pro svou širokou nabídku provedení dekorů. Aby Vám plovoucí podlahy sloužily co nejdéle, je důležité zamyslet se nad čištěním a údržbou těchto ploch. Jestliže je údržba plovoucí podlahy prováděna vhodnými čisticími prostředky bude Vám podlaha sloužit dlouhé roky.

Údržba plovoucí podlahy se liší podle materiálu, ze kterého je vyroben povrch podlahy a toto dělení je podle:

  • Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny
  • Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny

Pod názvem tvrdé podlahoviny najdeme laminátové plovoucí podlahy ale i novější vinylové plovoucí podlahy. Materiály, takto označené, jsou použité jako pochozí vrstva na plovoucí podlaze. Jako nosný podklad je v těchto případech použita HDF deska. Pochozí vrstva laminátové podlahy je vytvořena laminovací folií nebo přímým tiskem dekoru na HDF desku.  Jako pochozí vrstva u vinylové plovoucí podlahy je aplikován heterogenní vinyl. Údržba plovoucí podlahy s tímto povrchem se provádí stejným postupem.

Celovinylové plovoucí podlahy jsou variantou vinylové plovoucí podlahy bez HDF nosné desky. Společným znakem těchto plovoucích vinylových podlah je jejich údržba. Plovoucí podlaha celovinylová má naprosto shodné požadavky na údržbu jako plovoucí vinylová na HDF a podlaha laminátová. Údržba plovoucí podlahy na HDF nosné desce vyžaduje nepřemokřování. Důvodem je právě nosná deska HDF, která je z větší části vyrobena z dřevní hmoty a ta reaguje na vysokou vlhkost.

Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Údržba plovoucí podlahy dřevěné lakované je odlišná od údržby plovoucí podlahy olejované hlavně volbou vhodných čističů. Linoleum a dřevo řadíme do přírodních podlahovin, které se používají jako pochozí vrstva plovoucích podlah. Přírodní linoleum, obchodní název Marmoleum, má od svého výrobce, společnost FORBO, přísně daný postup údržby.

Údržba plovoucí podlahy Marmoleum Click je přesně popsána v technickém listu této plovoucí podlahy. Výrobce společnost FORBO, Vám u zmíněné plovoucí podlahy zaručí velmi dlouhou životnost, pokud se bude striktně držet jeho pokynů a zásad při údržbě a čištění. Důležitou je zásada jako u všech plovoucích podlah, vytírání bez přemokření.  Na plovoucí podlahu Marmoleum Click používejte prostředek Monel od FORBO nebo systém Bona Spray mop.

Na plovoucí podlahy dřevěné lakované používáme čisticí prostředky, které jsou výhradně určené pro tyto povrchy. Dřevěné masivní podlahy i plovoucí podlahy lakované, udržujeme a čistíme stejným způsobem. Dřevěná plovoucí podlaha olejovaná vyžaduje, aby byla její údržba provedena speciálními prostředky k tomu určené. Údržbové prostředky na tuto podlahu jsou vyrobeny na bázi mýdla, ty zabrání poškození a vysušení povrchu těchto krytin. Universální čisticí prostředky nejsou určeny na čištění zvoleného druhu podlahy, a proto je nepoužíváme.

Výběrem vhodných čisticích prostředků a systémů zajistíte, že údržba plovoucí podlahy, bude provedena technologicky správně.

Ve veřejných prostorách se setkáváme s velkou plochou podlah. V těchto případech není výjimkou, že čištění a údržba plovoucí podlahy je svěřena specializované úklidové firmě. Proto se zde přistupuje k údržbě plovoucích podlah strojovým čištěním. V naší společnosti nabízíme svým klientům možnost využití systému Bona Deep Clean. Jelikož chceme zajistit maximální efektivitu toho systému, používáme vhodné čisticí přípravky.

Vhodné čisticí prostředky určené na daný druh podlahy Vám zajistí, že údržba plovoucí podlahy bude provedena správně. Výběr těchto přípravků můžete uskutečnit v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Nabízíme širokou škálu čisticích a údržbových prostředků. Zákazník se u nás seznámí s řadou výrobků od společností, BONA, OSMO, WOCA, Saicos nebo Dr. Schütz.

Údržba plovoucí podlahy a výběr vhodných čisticích prostředků může být pro klienty velkou neznámou.

Stává se, že úklidové firmy používají pro úklid laminátových a vinylových plovoucích podlah universální prostředky. Tyto přípravky jsou však naprosto nevhodné a při jejich používání dochází velmi často k poškození krytin a zkrácení životnosti podlah. Šetření na vhodných úklidových prostředcích se tak vlastně majitelům prodraží, poškozené krytiny tak budou nuceni vyměnit a s tím jsou spojené vícenáklady. Špatná údržba plovoucí podlahy vede k jejich poškození, a při prokázání pochybení, Vám výrobce i prodejce reklamaci neuzná.

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. si na Vás uděláme vždy rádi čas a pomůžeme Vám najít správné řešení vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah a čištění průmyslových podlah. Vždy se můžete obrátit na naše profesionály ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. Údržba plovoucí podlahy je pro naše profesionály obvyklou záležitostí. 

Čištění podlah, údržba podlah a údržba plovoucí podlahy je detailně pospána na webu Renovace podlah Praha.

Registrace
Podlahy-Praha. s.r.o., 170 00 Praha 7 Holešovice, Komunardů 38, tel.: 734 338 530, FAX: +420 266 710 023 e-mail: